​DAKİK HASTA TAKİP: Uzaktan Hasta Takip SistemleriUzaktan Hasta Takip Sistemleri Oluşturuldu: 2018-04-09 12:42:57
Görüntü Sayısı: 3246

​DAKİK HASTA TAKİP: Uzaktan Hasta Takip Sistemleri

Uzaktan Hasta Takip Sistemi ile Kalp Ameliyatı veya Kalp Krizi sonrası hastaların Vital Parametreleri (Tansiyon, EKG, Saturasyon, Hemoglobulin, Kan Gazları vb.) evden takip edilebiliyor, Hastalar Doktoru ile anlık iletişim kurabiliyorlar.

​DAKİK HASTA TAKİP: Uzaktan Hasta Takip Sistemleri

DAKİK Hasta Takip Uygulaması ile Kalp Ameliyatı sonrası hastaların uzaktan, hastanedeki monitör sistemlerine benzer, ama mobil cihazlar ile takibiyle gerçekleştirilen bu koruyucu tedavi konsepti ile olası komplikasyonlar öncesinden tespit edilerek, hasta vakit kaybetmeden tedavi olabilmektedir. Örneğin : Ameliyat sonrası ritm bozuklukları, Akciğerlerde su toplaması veya kalbin çeperinde sıvı toplanması (Tamponad) gibi olası komplikasyonlara erken tanı imkanı sağlanabilmektedir.

Dakikasında İlacınızı alın !

upXtCD.png

Sizi ilaçlarınızı alış saatlerinde uyararak, tedavinizi hiç aksatmadan uygulanmasını sağlar. İlacı alıp, almadığınızı dakikasında kendi Doktorunuzla paylaşır. İsteğe bağlı olarak, 1. Derece akrabanıza veya yakınınıza da iletir.

kkROiW.jpg


DAKIK Hasta Takip Mobil Uygulama Sistemi ile Tansiyon, Nabız, Kilo, Oksijen Saturasyonu, INR değeriniz, Kolesterol, Kan Yağları, Yürüme adımları vb birçok ölçümlerinizi dakikasında kontrolü için uyrarır. Tüm bu ölçüm değerlerini aynı anda dakikasında kendi Doktorunuz ile paylaşarak, tedavinizin en düzgün bir şekilde ve kontrollü olarak uygulanmasını sağlar. İsteğe bağlı olarak bu değerler, 1. Derece akraba veya yakınınız tarafından da paylaşılır.
Doktor Muayene Randevularınız hem size hem de Doktorunuza hatırlatılır. Her iki taraftaki olası değişiklikler dakikasında karşı tarafa bildirilir.

RRXvtL.jpg


DAKIK Hasta Takip Mobil Uygulama Sistemi ile, tedaviniz süresince, kendi Doktorunuz ile anlık iletişimde kalabilirsiniz, kısa mesajlar ile görüş alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Doktorlar oldukça yoğun çalışma temposundadırlar, Telefon ile ulaşma çoğu kez mümkün olamamaktadır. DAKIK ile Doktorunuz ile sizin aranızda direkt iletişim hattı kurulmaktadır. Tedavi eden Doktorunuzun arzuladığı biçimde direkt sesli görüşme başlatabilir, acil durumlarda kendisinden görüş alabilirsiniz. Acil Durum Düğmesi sadece acil durumlar için geçerlidir ve suistimal edilmemelidir.

OnRvUo.jpg

Hastalığınız ile ilgili tüm önemli tetkikler (hatta Anjiyografi, Bilgisayarlı Tomografi, Ekokardiyografi görüntüleri dahil olmak üzere) Doktorunuz tarafından DAKIK uygulamasına kayıt edilmektedir. Böylelikle kan tahlilleri olmak üzere, sağlığınızla ilgili tüm belgeler cep telefonunzda toplanmaktadır. Tedavi ve Kontrolleriniz boyunca tahlillerinizi DAKIK üzerinden grafiksel olarak takip edeblirsiniz.

TlBjX7.jpg

Dakikasında Kontrollerinizi Yapın !

Dakikasında Muayenelerinize Gidin !

Dakikasında Doktorunuz ile Haberleşme

Dakikasında Acil Durum Düğmesi ile sesli arama

Dakikasında tüm tetkikleriniz cebinizde !

IUZlyx.jpg


DAKIK birçok bluetooth tıbbi cihazlar ile entegre çalışabilmektedir. Böylelikle yapacağınız ölçümleri anında Cep Telefonunuzdan Doktorunuza iletir. Tedavi süreçleriniz ve kontrolleriniz kayıt altında tutulur. Doktorunuz size bu ölçümler ile ilgili görüş bildirir.

vaNAUJ.jpg


İnternet hızının iyileşmesi sayesinde gönderilen sinyaller uygulama ile Doktora anlık ulaşıyor. Bu sistemle hasta nerede olursa olsun, şehir dışında, farklı ülkede ve hatta uçakta havada seyahat ederken dahi kontrol altında olabilmektedir. Doktoru ile anında irtibata geçebiliyor veya doktorlar günlük sanal ortamda vizit yapabiliyor. Proje TÜBİTAK Hakemleri tarafından değerlendirildikten sonra desteğe layık görülmüş ve hayata geçirilmiştir.


Bu yazı Uzaktan Hasta Takip Sistemleri tarafından yazıldı ve 3246 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler